Sezonowe atrakcje Pojezierza Drawskiego

Nie bez powodu Pojezierze Drawskie nazywane jest krainą miodu. Miód drahimski jest bowiem najpopularniejszym produktem regionalnym na tych terenach. Miód dostępny jest w pięciu różnych gatunkach: wrzosowy, lipowy, kwiatowy, rzepakowy oraz gryczany.

Po ten rarytas zjeżdżają się miłośnicy z całej Polski i nic w tym dziwnego, bo miód drahimski, zaraz obok górskiego oscypka, został zarejestrowany przez Komisję Europejską w kategorii „Chronione Oznaczenie Geograficzne”.

Zamek Drahim w Starym Drawsku (fot. wikipedia)

Doskonałym sposobem na zdobycie słoiczka tego złotego nektaru są liczne targi i jarmarki, organizowane głównie w okresie letnim w większych miastach Pojezierza Drawskiego, na przykład w Czaplinku położonym w odległości 33 km od Linowna, w którym znajduje się Ośrodek Taurus. Na nich – oprócz tego smakołyku – zaopatrzyć się można również w różne rękodzieła lokalnych mieszkańców.

Kolejną sezonową atrakcją jest Międzynarodowy Zlot Miłośników motocykli Harley Davidson – na kilka wakacyjnych dni Czaplinek zamienia się w istną mekkę motocykli.

Miasto znane jest także z wystawy gołębi, na której obowiązkowo musi pokazać się każdy szanowany ornitolog.

Na pasjonatów historii czekają z kolei pokazy walk rycerskich czy inscenizacje codziennego życia sprzed lat – te zobaczyć można przede wszystkim w skansenie Sławogród w Czaplinku i w ruinach zamku Drahim w Starym Drawsku (12 km od Linowna) – moc przeżyć gwarantowana.

Rynek w Czaplinku (fot. wikipedia)

W okresie wakacyjnym na całym Pojezierzu Drawskim z myślą o mieszkańcach, ale przede wszystkim turystach organizowane są różnego rodzaju festyny i koncerty – najczęściej w otwartych amfiteatrach czy w strategicznych miejscach miast: na rynkach, w parkach czy przy głównych kąpieliskach.

Te ostatnie zresztą wydają się być największą sezonową atrakcją turystyczną regionu, a jeśli dołożymy do tego szereg turystycznych szlaków, ścieżek rowerowych i wypożyczalni rowerów, rozłożystych plaż z wypożyczalniami sprzętu plażowego i wodnego, to z pewnością Pojezierze Drawskie wyda nam się najlepszym miejscem na spędzenie wakacyjnego urlopu w doborowym towarzystwie niezliczonych okazów przyrody, przejrzystych wód 250 jezior i niczym nieskażonego powietrza.

Opublikowane w Aktualności and tagged , , , , , , . Bookmark the link bezpośredni.

Odpowiedz

Twój adres email nie będzie publicznie dostepny

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook