Pierwszy Festiwal Rowerowy United-Cyclists.com

Zapraszamy na Pierwszy Festiwal Offroadowy United-Cyclists.com, organizowany wraz z rowerową marką KREIDLER, który odbędzie się pod koniec sierpnia bieżącego roku  (27-31 sierpnia 2014 ) w Ośrodku Taurus (Linowno).

Koszt wynosi 700 zł.

Cena obejmuje:

  • nocleg w namiotach wyprawowych oraz sprzęt biwakowy jak śpiwory, karimaty, itd.;
  • dwa posiłki dziennie śniadanie (szwedzki stół) oraz obiadokolacja;
  • uczestnictwo w treningach offroadowych pod okiem wytrawnych podróżników i kolarzy;
  • uczestnictwo w warsztatach rowerowych;
  • powrót autobusem z Koszalina do Ośrodka Taurus (30 sierpień);
  • ubezpieczenie NNW;
  • „teczka” festiwalowa dla wszystkich uczestników (pamiątkowy t-shirt, mapy tras naszego festiwalu, wlepki).

Plan ramowy festiwalu:

27 sierpień – dzień organizacyjno-aklimatyzacyjny. Przygotowujemy rowerki, gadamy o sprzęcie, warsztaty dla tych co nie radzą sobie z mechaniką i dla tych co chcą polepszyć swoje umiejętności i poszerzyć wiedzę na temat rowerów górskich i nie tylko. Wieczorem grill, slajdowisko dotyczące projektu united-cyclists.com, czyli jak się to wszystko zaczęło… Podzielenie grupy na część delta i tango, czyli szybsza dla tych co się im spieszy i wolniejsza dla tych co cenią sobie „endżojment” pedałowania i możliwość podziwiania lokalnej przyrody.

28 sierpień – pierwszy trening offroadowy –  jezioro Lubie dookoła. Dwie trasy: 60 i 120 km. Wieczorem dalsza część warsztatów rowerowych.

29 sierpień – poligon w Drawsku, czyli tam i z powrotem po lasach i łąkach. Dwie trasy: 60 i 120 km. Wieczorem saharyjskie opowieści totalne (w sali kominkowej).

30 sierpień – przez łąki i lasy pędzimy przybić piątkę Bałtykowi. Dwie trasy do wyboru: 100 km (asfalt) i 130 km (offroad). Wieczorem nepalsko-himalaistyczne zajawki United-Cyclists.Com (w sali kominkowej).

31 sierpień – kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje… Pobudka o piątej rano i do lasu na kilka godzin. Później uroczysty obiadek. Pamiątkowe foto. Wieczorem grill.

Ośrodek Taurus jest wyjątkowo nowoczesnym miejscem. To czyste i piękne miejsce, położone nad samym brzegiem jeziora. Osoby, które mają ochotę dołączyć do pedałowania totalnego, ale mają na przykład problem ze swoją drugą połową, która z jakiś powodów nie jeździ na rowerze, nie mają się czym martwić. W ośrodku atrakcji nie brakuje i każdy znajdzie coś dla siebie, nawet największy przeciwnik rowerów. Dla najbardziej leniwych jest pomost, na którym mogą cały dzież leżeć i wsłuchiwać się w odgłosy lasu i jeziora i nic ale to nic nie robić, podczas gdy my będziemy pedałować. W ośrodku jest możliwość skorzystania z nart wodnych, wakeboardingu, windsurfingu, kajaków, katamaranu.

Strona festiwalu https://www.facebook.com/events/291983300977006

Kontakt w sprawie festiwalu: rekrutacja@united-cyclists.com lub tel. 796 560 314, 881 239 254.

Opublikowane w Aktualności and tagged , , , , , , , . Bookmark the link bezpośredni.

Odpowiedz

Twój adres email nie będzie publicznie dostepny

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook