Wędkarstwo w Ośrodku Taurus Linowno

Wędkarstwo

Wędkarstwo w Ośrodku Taurus Linowno

Wędkarstwo

jezioro Lubie jest bardzo bogate w różne gatunki ryb. Króluje tutaj szczupak, okoń i sandacz, ale dzięki temu, że woda jest czysta i głęboka występują też sieje i sielawy. Dodatkowo oferujemy wypożyczenie łodzi wędkarskich z silnikiem zewnętrznym.

Jezioro Lubie ma 1487,5 ha powierzchni wody. Głębokość wynosi 46,2m i a długość 14,1km. Jezioro posiada aż 5 wysepek. Przepływa przez nie rzeka Drawa. Jezioro Lubie posiada wiele piaszczystych plaż, ośrodków wypoczynkowych, a także pola biwakowe, namiotowe. Nad jeziorem znajdują się miejscowości: Gudowo, Lubieszewo i Karwice. Południowy brzeg jeziora jest zarośnięty przez Bory Karwickie, gdzie znajduje się poligon Drawski. Niestety ta część nie jest dostępna dla cywilów. Jest tam również szlak rowerowy około 50km.

Jezioro bardzo obfituje w ryby, można powiedzieć że jest to prawdziwy Raj dla Spinningisty. Najliczniej występują tu: Szczupaki, Okonie i Sandacze, lecz przez to że jest tu bardzo czysta i głęboka woda występują tu również Sieje i Sielawy.

Zobaczcie jakie okazy złapali nasi goście w poprzednich latach: