Aktualności

Aktualności

Spływ rzeką Drawą

Opublikowane w przez mariusz.przybylski
Spływ rzeką Drawą

Do lat 70. XX wieku Drawę wykorzystywano do spławu drewna i właśnie po tej, dziś już historycznej, działalności człowieka pozostały pierwsze obiekty, jakie napotkać można, przemierzając szlak kajakowy – to bindugi, a raczej ich pozostałość, które obecnie wykorzystywane są w większości na użytek pól namiotowych dla turystów.

Na szlaku napotkać można również ponadstuletnie budowle hydrotechniczne, które niejednokrotnie służą gospodarce wodnej do kształtowania zasobów wodnych i korzystania z nich do dnia dzisiejszego. Nad Drawą rozpościerają się też zabytkowe mosty, a nad brzegami dostrzec można pozostałości młynów.

Zachętą do wzięcia udziału w wyprawie nurtem Drawy są także liczne, urocze miasteczka znajdujące się w pobliżu szlaku. Dogodny odpoczynek czeka na strudzonych kajakarzy w Czaplinku, Drawsku Pomorskim, Drawnie bądź w Złocieńcu. To właśnie w jednym z tych zadbanych miast ekipa wyprawy bez problemu zaopatrzy się w prowiant czy zwyczajnie zakosztuje turystycznego życia.

Wymienione powyżej miasta to nie tylko okazja do złapania oddechu i nabrania sił na dalszą wyprawę, ale również doskonałe punkty z licznymi obiektami zabytkowymi, wartymi zwiedzenia.

Turyści najczęściej zachwycają się nietuzinkową architekturą zabytkowych kościołów, jak na przykład tym gotyckim z drewnianą dzwonnicą bądź klasycystycznym w Czaplinku i licznych ratuszy. Wyruszając na spływ – zaczynając od jeziora Lubie – z Ośrodka Taurus warto też zobaczyć kościół neogotycki w Suliszewie, nieopodal Linowna.

Nieco dalej od miast zwiedzić można pałac w Dalewie, barokowy dwór w Siemczynie z zachowanym ogrodem w stylu angielskim czy ruiny zamku Drahim w starym Drawsku. Ten drugi obiekt zresztą przyciąga rzesze turystów na organizowane na jego terenie pokazy i turnieje rycerskie.

Kolejną atrakcją, która przyciąga turystów, nie tylko tych, którzy główną przygodę przeżywają podczas spływu Drawą, są organizowane na miejskich rynkach jarmarki i targi. To na nich zaopatrzyć się można w smakowite produkty regionalne z tej części Polski – wracając do możliwości nabycia prowiantu na dalszą podróż kajakiem po rzece warto wspomnieć o prawdziwym rarytasie, jaki serwują lokalni wytwórcy – to miód drahimski, występujący aż w pięciu różnych gatunkach.

 

 

 

Sylwester 2017 w Ośrodku Taurus w Linownie

Opublikowane w przez mariusz.przybylski
Linowno 2017

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy marzą o weekendowym szaleństwie na łonie przyrody.
Ośrodek Taurus w Linownie, położony nad brzegiem jeziora Lubie na Pojezierzu Drawskim przyciąga rześkim, czystym powietrzem i urokliwymi krajobrazami.

To właśnie tutaj zapraszamy grupy, min. 10 osobowe, do spędzenia Sylwestra 2017 i powitania Nowego Roku 2018. w naszym ośrodku.


W cenie 500 zł od osoby gwarantujemy 3 noclegi i wyżywienie, i szereg atrakcji.

Przyjazd w dniu 29 grudnia i w tym samym dniu kolacja. Wyjazd i pożegnanie – 1 stycznia – „późnym” śniadaniem.

Wierzymy, że będzie śnieg, bo niezapomnianych wrażeń na pewno dostarczy nam kulig.

A wieczorami… Sauna dla zmarzluchów, a dla „morsów” – kąpiel w jeziorze.

Ognisko, kiełbaski z rusztu, szaszłyki i steki… mmmniammm. O wegetarianach nie zapominamy.

Prawda, że brzmi zachęcająco? Mamy jeszcze wolne miejsca…

Spotkanie Partnerów Taurus – Integracja drogą do sukcesu

Opublikowane w przez mariusz.przybylski
Ośrodek Taurus

W dniach 16-17 września w Ośrodku wczasowym Taurus znajdującym się na Pojezierzu Drawskim miało miejsce spotkanie Partnerów współpracujących z Taurus.

Ośrodek Taurus Linowno

Integracja przebiegała pod znakiem spływu kajakowego rzeką Drawą oraz wspólnej jazdy na rowerach w okolicach jeziora Lubie, będącego jednym z siedmiu najczystszych jezior w Polsce. Lasy, woda, siatkówka. Aktywny wypoczynek. A wieczorem ognisko.

Ośrodek Taurus LinownoNie obyło się również bez konkursu, podczas którego należało w jak najszybszym czasie „przezbroić” stopę bagażnika Taurus CarryUp. Dla najlepszych – wartościowe nagrody.

Centralnym punktem weekendowego spotkania była prezentacja prowadzona przez General Managera firmy Taurus – Roberta Senczka, podsumowująca dotychczasową owocną współpracę oraz ukazujące perspektywy nowych planów. Jak było, jak jest, jak może być – będzie?

Spotkanie Partnerów Taurus – Integracja drogą do sukcesuDruga prezentacja w sposób analityczny ukazała miejsce dzisiejszych firm w internecie – jak ważny jest marketing internetowy i dokąd zmierza. Panel prowadzony przez Adama Nowaka – Dyrektora Zarządzającego z Firmy Tab2, współpracującego z Taurus.

Spotkanie Partnerów Taurus – Integracja drogą do sukcesuJak ważna jest integracja, chyba nie trzeba pisać. Wiadomo jedno – działając razem – wygrywa się więcej. Czasem przyszłość.

Majówka w Drawsku

Opublikowane w przez mariusz.przybylski
DCIM100GOPRO

Kto jeszcze tutaj nie był, powinien czym prędzej spakować manatki i spontanicznie „wsiąść do pociągu byle jakiego…” i zameldować się na miejscu.

Dosłownie „rzut kamieniem” od naszego Ośrodka Taurus w Linownie znajduje się Drawsko Pomorskie.

W nadchodzący weekend majowy czeka na Was szereg imprez sportowych, rozrywkowych i kulturalnych:

 • turniej tenisowy;
 • targi „Mój Ogród”;
 • piknik ekologiczny;
 • prezentacje zespołów tanecznych;
 • koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Viva Battuta”.

Czekamy na Was w Ośrodku Taurus. Wiemy już, że pogoda ma dopisać.

Zostało tylko kilka dni. Bądźcie z nami :)

Szczegółowy plan imprezy tutaj.

Konkurs dla aktywnych wczasowiczów!

Opublikowane w przez mariusz.przybylski
Mapa

Konkurs, konkurs, konkurs!

Ogłaszamy konkurs polegający na jak najszybszym pokonaniu trasy rowerowej wokół jeziora Lubie.

Start i meta w naszym ośrodku wczasowym Taurus.

Trasa liczy 41 km. Dotychczasowy rekord wynosi 1 godz. i 23 minuty.

Poniżej mapka z przedstawioną trasą rowerową.

Konkurs trwa od 01.04.2017 do 01.10.2017. Mogą w nim wziąć udział osoby, które w tym okresie spędzą min. trzy dni w Ośrodku wypoczynkowym Taurus w Linownie – kilkanaście metrów od samego jeziora Lubie.

Aby udokumentować swój wynik, wystarczy w aplikacjach  Endomondo lub Strava w swoich smartfonach przedstawić pokonaną przez siebie trasę w trakcie pobytu w naszym ośrodku.

Trzy pierwsze osoby, które uzyskają czas poniżej 1 godz. i 23 min., otrzymają nagrody, którymi są samochodowe aluminiowe uchwyty rowerowe Taurus BikeUp Pro.

Jest to więc połączenie przyjemnego czasu spędzonego w Ośrodku z pożytecznym, aktywnym udziałem w konkursie.

Lubie wśród 7 najczystszych jezior w Polsce!

Opublikowane w przez mariusz.przybylski
pejzaż

Dla kochających odpoczynek na łonie przyrody, jest to raj.

Kraina jezior i lasów i niczym niezmąconej ciszy. Jezioro Lubie. Przepiękne jezioro na Pojezierzu Drawskim o powierzchni 1487,5 ha. Jest trzecim największym akwenem w tym rejonie i jednocześnie najdłuższym.

Ale najważniejsze jest to, że jezioro Lubie należy do 7 najczystszych jezior w Polsce (wg portalu ofeminin.pl). Wyjątkowe miejsce, które trudno znaleźć w innych rejonach naszego kraju.

Kajak, a może wędka? Piaszczyste plaże kuszą także wielbicieli pływania. Zabierz ze sobą namiot, kamper albo po prostu sam bagaż. I w drogę.

To piękne jezioro ze swymi atrakcjami znajduje się tuż przy naszym ośrodku. Pomyśl o wakacjach i zrób rodzinie niespodziankę – zarezerwuj u nas domek, pokój. Nie ma co zwlekać, lepiej zacznij odliczać dni.

 

Spływ Drawą – szlak

Opublikowane w przez Mateusz
Drawa (fot. wikipedia)

Spływ kajakowy rzeką Drawą będzie z pewnością niezapomnianym przeżyciem nie tylko dla początkujących amatorów tego rodzaju atrakcji, lecz również dla doświadczonych kajakarzy – zresztą dla tych drugich szlak – jaki proponuje ta rzeka – wydaje się być obowiązkowy na liście wypraw.

Drawa (fot. wikipedia)

Drawa ma prawie 200 kilometrów długości i płynie przez Pojezierze Pomorskie. Swój początek ma 200 m n.p.m. na wysoczyźnie Pojezierza Drawskiego. Płynąc dalej, wpada w sandrową Równinę Drawską, zbudowaną z piasków, by wreszcie wpaść do Noteci w Kotlinie Gorzowskiej.

Sam szlak kajakowy jest idealnie stworzony dla tych, którzy szukają mocnych wrażeń – już od jeziora Lubie, czyli właśnie tam, gdzie swoją wycieczkę rozpoczynają chętni z Ośrodka Taurus, rzeka staje się wartka, a odcinek nieopodal Barnimia jest wyzwaniem nawet dla wprawionych kajakarzy. Wszystko za sprawą morenowych wzgórz, przez które przebija się Drawa. W tej części na szlaku nie brakuje także olbrzymich głazów czy starych, zwalonych drzew, które stanowią przeszkody do pokonania i tutaj przyda się z całą pewnością refleks i doskonała kondycja fizyczna biorących udział w spływie. Trzeba wspomnieć, iż rzeka ta jest jedyną nizinną rzeką w Polsce, której aż 20-kilometrowy odcinek jest charakterystyczny dla rzek górskich.

Płynąc Drawą, nie da się ominąć największego w Europie poligonu wojskowego, zwanego Poligonem Drawskim – biorąc udział w kajakowym spływie, niezbędne jest przewiezienie sprzętu na odcinku od Jeziora Wiry do Prostyni; poligon łączy się z południowym brzegiem jeziora Lubie.

Warto dodać, że szlak spływu Drawą do jeziora Lubie jest idealny dla początkujących – to trasa łatwa, lekka i przyjemna, a jedynymi przeszkodami są gęsto porastające trzciny na niewielkich odcinkach czy wąskie nurty, lecz te właśnie stanowią o wysokim poziomie przygody i oczywistego braku nudy podczas wyprawy.

Przepłynięcie całego szlaku zajmuje około ośmiu dni, oczywiście zdarzają się również spływy jedno- lub dwudniowe – głównie te w okolicach jeziora Lubie. Ponieważ jezioro słynie z krystalicznie czystej wody, piaszczystych plaż i wysoce rozwiniętej infrastruktury przybrzeżnej, często to właśnie ono staje się jednym z najważniejszych punktów na trasie spływu.

Spływ kajakowy Drawą podzielony jest zawsze na kilka odcinków – te, które są w niedalekiej odległości od Ośrodka Taurus to:

 • Drawsko Pomorskie-Gudowo na odcinku około 16 km,
 • Karwice-Wypływ Drawy na odcinku 4, 5 km.

Rozpoczynając spływ od jeziora Lubie do końca trasy, czyli Zwierzyniec – Krzyż dzieli kajakarzy około 113 kilometrów. Odcinki pokonuje się w zależności od kondycji uczestników i trudności przemierzanej trasy; na Drawie etapy liczą średnio po 10 kilometrów.

Drawa (fot. wikipedia)

Wszyscy, którzy zdecydują się na kajakowy spływ Drawą, nie pozostaną na pewno obojętni na piękno otaczającej przyrody, którą podczas wycieczki można podziwiać – na szlaku powstały dwa parki: Drawski Park Krajobrazowy oraz Drawieński Park Narodowy.

Ciekawostką jest, iż Drawę przemierzył kajakiem Jan Paweł II i to właśnie na jego cześć szlak nazwano jego imieniem. Na wyprawę rzeką pokusili się również między innymi prof. Zbigniew Religa czy obecny prezydent Polski Bronisław Komorowski.

Pierwszy Festiwal Rowerowy United-Cyclists.com

Opublikowane w przez Mateusz
10169433_690695547633345_694629295735251064_n

Zapraszamy na Pierwszy Festiwal Offroadowy United-Cyclists.com, organizowany wraz z rowerową marką KREIDLER, który odbędzie się pod koniec sierpnia bieżącego roku  (27-31 sierpnia 2014 ) w Ośrodku Taurus (Linowno).

Koszt wynosi 700 zł.

Cena obejmuje:

 • nocleg w namiotach wyprawowych oraz sprzęt biwakowy jak śpiwory, karimaty, itd.;
 • dwa posiłki dziennie śniadanie (szwedzki stół) oraz obiadokolacja;
 • uczestnictwo w treningach offroadowych pod okiem wytrawnych podróżników i kolarzy;
 • uczestnictwo w warsztatach rowerowych;
 • powrót autobusem z Koszalina do Ośrodka Taurus (30 sierpień);
 • ubezpieczenie NNW;
 • „teczka” festiwalowa dla wszystkich uczestników (pamiątkowy t-shirt, mapy tras naszego festiwalu, wlepki).

Plan ramowy festiwalu:

27 sierpień – dzień organizacyjno-aklimatyzacyjny. Przygotowujemy rowerki, gadamy o sprzęcie, warsztaty dla tych co nie radzą sobie z mechaniką i dla tych co chcą polepszyć swoje umiejętności i poszerzyć wiedzę na temat rowerów górskich i nie tylko. Wieczorem grill, slajdowisko dotyczące projektu united-cyclists.com, czyli jak się to wszystko zaczęło… Podzielenie grupy na część delta i tango, czyli szybsza dla tych co się im spieszy i wolniejsza dla tych co cenią sobie „endżojment” pedałowania i możliwość podziwiania lokalnej przyrody.

28 sierpień – pierwszy trening offroadowy –  jezioro Lubie dookoła. Dwie trasy: 60 i 120 km. Wieczorem dalsza część warsztatów rowerowych.

29 sierpień – poligon w Drawsku, czyli tam i z powrotem po lasach i łąkach. Dwie trasy: 60 i 120 km. Wieczorem saharyjskie opowieści totalne (w sali kominkowej).

30 sierpień – przez łąki i lasy pędzimy przybić piątkę Bałtykowi. Dwie trasy do wyboru: 100 km (asfalt) i 130 km (offroad). Wieczorem nepalsko-himalaistyczne zajawki United-Cyclists.Com (w sali kominkowej).

31 sierpień – kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje… Pobudka o piątej rano i do lasu na kilka godzin. Później uroczysty obiadek. Pamiątkowe foto. Wieczorem grill.

Ośrodek Taurus jest wyjątkowo nowoczesnym miejscem. To czyste i piękne miejsce, położone nad samym brzegiem jeziora. Osoby, które mają ochotę dołączyć do pedałowania totalnego, ale mają na przykład problem ze swoją drugą połową, która z jakiś powodów nie jeździ na rowerze, nie mają się czym martwić. W ośrodku atrakcji nie brakuje i każdy znajdzie coś dla siebie, nawet największy przeciwnik rowerów. Dla najbardziej leniwych jest pomost, na którym mogą cały dzież leżeć i wsłuchiwać się w odgłosy lasu i jeziora i nic ale to nic nie robić, podczas gdy my będziemy pedałować. W ośrodku jest możliwość skorzystania z nart wodnych, wakeboardingu, windsurfingu, kajaków, katamaranu.

Strona festiwalu https://www.facebook.com/events/291983300977006

Kontakt w sprawie festiwalu: rekrutacja@united-cyclists.com lub tel. 796 560 314, 881 239 254.

Spływ Drawą – turystyczne atrakcje

Opublikowane w przez Mateusz
Drawa 2 (fot. wikipedia)

Do lat 70. XX wieku Drawę wykorzystywano do spławu drewna i właśnie po tej, dziś już historycznej, działalności człowieka pozostały pierwsze obiekty, jakie napotkać można, przemierzając szlak kajakowy – to bindugi, a raczej ich pozostałość, które obecnie wykorzystywane są w większości na użytek pól namiotowych dla turystów.

Na szlaku napotkać można również ponadstuletnie budowle hydrotechniczne, które niejednokrotnie służą gospodarce wodnej do kształtowania zasobów wodnych i korzystania z nich do dnia dzisiejszego. Nad Drawą rozpościerają się też zabytkowe mosty, a nad brzegami dostrzec można pozostałości młynów.

Drawa (fot. wikipedia)

Przemierzając część znajdującą się na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego, uczestnicy spływu mają okazję obejrzeć elektrownię Kamienną wybudowaną w 1899 roku, która jest jedną z pierwszych na świecie i do dzisiaj stanowi unikat w dziedzinie techniki.

Zachętą do wzięcia udziału w wyprawie nurtem Drawy są także liczne, urocze miasteczka znajdujące się w pobliżu szlaku. Dogodny odpoczynek czeka na strudzonych kajakarzy w Czaplinku, Drawsku Pomorskim, Drawnie bądź w Złocieńcu. To właśnie w jednym z tych zadbanych miast ekipa wyprawy bez problemu zaopatrzy się w prowiant czy zwyczajnie zakosztuje turystycznego życia.

Wymienione powyżej miasta to nie tylko okazja do złapania oddechu i nabrania sił na dalszą wyprawę, ale również doskonałe punkty z licznymi obiektami zabytkowymi, wartymi zwiedzenia.

Turyści najczęściej zachwycają się nietuzinkową architekturą zabytkowych kościołów, jak na przykład tym gotyckim z drewnianą dzwonnicą bądź klasycystycznym w Czaplinku i licznych ratuszy. Wyruszając na spływ – zaczynając od jeziora Lubie – z Ośrodka Taurus warto też zobaczyć kościół neogotycki w Suliszewie, nieopodal Linowna.

Drawa (fot. wikipedia)

Nieco dalej od miast zwiedzić można pałac w Dalewie, barokowy dwór w Siemczynie z zachowanym ogrodem w stylu angielskim czy ruiny zamku Drahim w starym Drawsku. Ten drugi obiekt zresztą przyciąga rzesze turystów na organizowane na jego terenie pokazy i turnieje rycerskie.

Kolejną atrakcją, która przyciąga turystów, nie tylko tych, którzy główną przygodę przeżywają podczas spływu Drawą, są organizowane na miejskich rynkach jarmarki i targi. To na nich zaopatrzyć się można w smakowite produkty regionalne z tej części Polski – wracając do możliwości nabycia prowiantu na dalszą podróż kajakiem po rzece warto wspomnieć o prawdziwym rarytasie, jaki serwują lokalni wytwórcy – to miód drahimski, występujący aż w pięciu różnych gatunkach.

Ośrodek TAURUS beneficjentem unijnych środków

Opublikowane w przez Mateusz
logo_27.02.2014_Taurus_PROW

Z przyjemnością zawiadamiamy, że Ośrodek Wczasowy TAURUS w Linownie wzbogaci się w tym roku o nowy sprzęt sportowo-rekreacyjny. W styczniu podpisaliśmy umowę o dofinansowanie z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego.

Przedsięwzięcie będzie polegało na zakupie wysokiej jakości rowerów, kajaków z osprzętem, nart wodnych, piłek oraz sky ski, którego nie ma w ofercie żadna firma na Pojezierzu Drawskim. Sprzęt będzie dostępny wraz z rozpoczęciem sezonu letniego 2014.

Zadanie współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla małych projektów, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Zakład Produkcyjno-Handlowy „Taurus”

Marek Senczek

Facebook