Wycieczki rowerowe

Trasy rowerowe

Wycieczki rowerowe

Trasy rowerowe

W okolicy znajduje się dużo urokliwych tras rowerowych zarówno dla początkujących jak i doświadczonych rowerzystów. Jedna z najciekawszych to szlak dookoła jeziora Lubie, liczący 42 km. Nasza wypożyczalnia sprzętów sportowych oferuje różnego rodzaju rowery od crossowych po górskie marki Trek, Marlin.’

Trasy rowerowe - Jezioro Lubie - Linowno - Ośrodek Taurus - Camping

Jeśli Mazury są dla Ciebie zbyt turystyczne i zatłoczone – czas poznać Pojezierze Drawskie!

To niezwykły region bogaty w piękne i malownicze jeziora – te większe i całkiem małe, do których dotrzeć można jedynie spacerując lub jadąc rowerem.

Szlaki rowerowe

Szlak rowerowy biegnący wokół jeziora Lubie to blisko 42 km dobrze przygotowanych ścieżek dla rowerów. Od strony Karwic są to głównie ścieżki leśne – otaczające znajdującą się tu jednostkę wojskową, do której wstępu dla rowerów nie ma, i od strony Gudowa – ścieżki przybrzeżne, polne i biegnące wioskowymi uliczkami.

Objechanie całego jeziora Lubie to zdecydowanie dobry pomysł dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek i nie przepadają za siedzeniem na plaży. Jeśli taką 42 kilometrową trasę uda się zrobić w jeden dzień – warto jeszcze podjechać nieco dalej, w stronę Drawska Pomorskiego. Tu również widoki z roweru zapierają dech w piersiach.

Na trasie Dzikowo – Karwice biegnie 5 km ścieżka edukacyjna, tzw szlak pieszo-rowerowy wytyczony przez nadleśnictwo. Przepiękne krajobrazy na trasie.

Ciekawy też jest żółty szlak ,,Góra Lisica’’, liczący około 30 km i przebiegający przez miejscowości: Linowno – Lubieszewo – Stawno – Złocieniec -Darskowo – Rzęśnica – Kosobudy