Punkt Serwisowy Camper System

Punkt Serwisowy Camper System

Punkt Serwisowy Camper System

Punkt Serwisowy Camper System

Laik pomyśli, że to miejsce naprawy kamperów, warsztat… Podróżujący kamperem pomyśli “w końcu zrzucę ścieki i zatankuje wodę”. Pod pojęciem serwisu kampera kryje się usługa polegająca na opróżnieniu zbiorników szarej (mydliny) i czarnej wody (toaleta) oraz zatankowanie czystej wody. Na zachodzie stanowiska serwisowe spotkamy przy każdej większej miejscowości. Niektóre są ogólnodostępne, w innych należy wrzucić kilka euro za pobór wody.

Jak powinno wyglądać profesjonalne stanowisko serwisowe (punkt zlewny) dla caravaningu?

Jest to najazdowa płyta zlewna z kratką ściekową na środku, do odbioru wody szarej. Zdarza się, że kratka ściekowa może również posłużyć do zlania czarnej wody. Ma to miejsce w przypadku kamperów z automatycznym opróżnianiem kaset WC. Przy takim wykorzystaniu kratki ściekowej, ważne jest aby posiadała ona system spłukiwania.

Drugim, a zarazem kluczowym elementem instalacji, jest kolumna serwisowa. Urządzenie umożliwiające opróżnienie kasety WC z kampera lub przyczepy oraz zatankowanie czystej wody. Ważnym jest aby kran do poboru wody był oddalony od sekcji do opróżniania kaset. Dodatkowo powinien być dostępny oddzielny kran do płukania kasety. Wszystko po to aby nie zanieczyścić kranu do poboru czystej wody fekaliami z kasety WC.

Camper System stworzy infrastrukturę caravaningową dla Ośrodka Taurus.

Prezentowane stanowisko serwisowe Camper System dla kamperów, na terenie Ośrodka Taurus, będzie dostępne dla naszych caravaningowych gości od początku sezonu 2022!

Polski producent stacji umożliwiających dostęp do wody, prądu oraz opróżniania nieczystości płynnych z kampera lub przyczep kempingowych. Po trzech latach działalności, firma może pochwalić się imponującą liczbą 100 zrealizowanych inwestycji na terenie całej Polski.

Stacja serwisowa dla camperów.